Duygular ve düşünceler dalgalar gibidir, belki onları durduramayız ama hangisi üzerinde sörf yapacağımıza karar verebiliriz…

Başkalarına verebileceğimiz en büyük armağan tam bir farkındalıkla şimdiki zamanda ve orada olabilmektir. Ancak ne yazık ki hızlı ve koşturmalı yaşantılarımızda zihnimiz sürekli meşgul ve bölünmüş haldedir. Peki bunun sonuçları nedir ve bizim için neden önemlidir? Bu eğitimde amaç katılımcıların batı dillerinde Mindfulness olarak ifade bulan, ‘Farkındalığın’ önemini kavramasını sağlamaktır. Farkındalık geliştirmenin mümkün olduğunu ve metodlarını aktarmaktır. Şu bir gerçek ki, kişi kendi farkındalığını güçlendirmeden başkalarının gelişimi için gerçek gücünü kullanamaz. Kişilere, olaylara ve olgulara olduğu haliyle bakabilen zihin, tarafsız ve güçlüdür. Ne zaman harekete geçeceğini neyi ne zaman söyleyeceğini net bir berraklıkla bilir. Farkındalık tüm bunların temelidir.  

Eğitim, günlük yaşamda farkındalığımızı güçlendirecek uygulama ve egzersizler içermektedir. Bu nedenle katılımcılarımızın rahat kıyafetlerle gelmesi önerilmektedir.

 

Eğitim Süresi:       1 (veya 2)  Gün

Eğitim Yöntemi:   Etkileşimli sınıf içi aktarım +Egzersizler

Katılımcı Sayısı : En fazla 15 Kişi